Порівнюємо VEKA та REHAU — як знайти оптимальний профіль?

Серед всіх популярних віконних профілів можна виділити VEKA і REHAU. Саме ці виробники займають перші рядки рейтингів найвідоміших і затребуваних компаній і на українському, і на міжнародному ринку. Пластикове вікно представляє собою складну конструкцію і не можна однозначно виявити лідера, адже якісь з показників серед теплозахисту, звукоізоляції, гідроізоляції, армування, ущільнювачів і якості ПВХ-профілю краще у REHAU, а якісь у VEKA.

У кожного є свої сильні сторони, на які необхідно спиратися і враховувати при виборі нових вікон. Для цього визначаємо бажану конфігурацію і функціональність: чи потрібна посилений захист від зовнішніх джерел шуму, поліпшена гідроізоляція і наскільки якісною повинна бути теплозахист приміщення.

Основні характеристики вікон та профілів

1. Кількість камер у профілі

Камерою називається порожній простір між перегородками профілю, наповнене повітрям. Чим вище їх кількість - тим вище температура приміщення. Зазвичай встановлюють 3 камери, це мінімально допустиму кількість. За кількістю камер розраховують коефіцієнт опору теплозахисту і показник шумоізоляції.


Число камер

Коефіцієнт опору теплозахисту

Коефіцієнт шумоізоляції

3

0.62

15-20 дБ

4

0.64

23-30 дБ

5

0.68

31-40 дБ

6

0.72

39-50 дБ

Профілі компанії VEKA і REHAU містять від 3 до 6 камер, за цим показником вироби практично аналогічні.

2. Ширина зовнішніх сТІнок.

Зовнішні стінки визначають надійність і термін служби вікна, а також його функціональність. Від товщини залежить рівень теплозахисту і шумоізоляції, забезпечується опір механічним і фізичних навантажень, деформації. Згідно ГОСТ 30674-99 товщина стінок профілю не повинна бути менше 3 мм.


Компанія VEKA дотримується російських і міжнародних стандартів, пропонуючи профіль зі стінками товщиною від 3 мм і вище. Недарма саме продукція VEKA стала основою українських віконних стандартів. REHAU з метою здешевлення продукції пропонує профілі з меншою товщиною стінок - від 2.5 до 3 міліметрів.

3. Ширина склопакету.

Не тільки профіль визначає показники тепло - і шумоізоляції. Потрібно враховувати і товщину склопакета - чим він товстіший, тим краще. Але тільки профілі зі спеціальними конструкціями стулок зможуть витримати високу товщину склопакета.


Найстійкішим профілем лінійки VEKA є VEKA-Alphaline, який витримує склопакет товщиною до 50 міліметрів. У REHAU найміцнішим профілем є REHAU Sib-Design з показником лише в 44 міліметра.

4. Теплозахист вікна.

Теплозахисні властивості профілю вимірюються коефіцієнтом опору тепловіддачі (КСТ). Чим він вищий, тим тепліше в приміщенні, оскільки холодне повітря всередину не проникає.


Більшою мірою залежить від товщини склопакета: у VEKA 1.37 м2 C / Вт, у REHAU лише 0.79.

5. Гідроізоляція.

Волога завжди є небажаним гостем в тих зонах, де її і так багато - кухні, ванні, санвузли. Щоб забезпечити хорошу гідроізоляцію на вікнах і не отримати паморозь і конденсат, застосовуються еластичні прокладки між рамою і стулкою - ущільнювачі. Чим вони щільніше прилягають, тим краще захищається приміщення від холодного повітря і конденсату.

Етиленпропіленовий каучук (EPDM) є універсальним матеріалом, який використовують більшість виробників вікон. Він не деформується при розтягуванні, стисненні і згинанні, а також не втрачає своїх властивостей в умовах низької температури.


У VEKA в основному застосовуються однолепесткових ущільнювачі, незначно відокремлені від вироби і за формою схожі на трубку. У REHAU пелюсток два і додаткове повітряний простір відсутній, за рахунок чого термін служби збільшується на 3-4 роки.

6. Міцність.

Відповідно до Держстандарту ПВХ профілі вище 50 сантиметрів повинні бути обов'язково армовані, оскільки пластик без додаткових матеріалів не здатний витримати тиск склопакета і навколишнього середовища. Вставкою служить металева оцинкована стрічка товщиною 1.5-2 мм. Обидва може бути квадратної і П-образної, від її форми залежить якість.


Компанія VEKA в більшості профілів використовує квадратну форму армування, для REHAU допускаються різні варіанти, зокрема G-подібної форми. Він більш міцний, ніж квадратний профіль, але гірше за показниками жорсткості і стійкості.

7. Зовнішні та експлуатаційні характеристики.

Компанії VEKA і REHAU пропонують широкий асортимент віконних профілів, серед яких кожен зможе знайти щось, що задовольняє по функціональності і зовнішніми характеристиками. Можна підібрати вікно оптимального розміру, форми, кольору, відтінку і текстури і з естетики VEKA і REHAU не поступаються один одному.

Надаються і додаткові можливості: вибір розташування стулок, ламінування, клімат-контроль, москітна сітка, тонування, вибір типу відкривання.

ПВХ не вимагає особливого догляду і все що потрібно від власників вікон - періодично їх мити і протирати. У REHAU частина профілів більш гладка, що дозволяє ще більше спростити процес експлуатації.


8. Термін служби.

Вікна з профілю ПВХ дуже довговічні - в цьому їх основна перевага. Термін експлуатації стандартних профілів становить н менш 40 років, згідно з дослідженнями та експериментів виробників. Компанія REHAU заявляє. що деякі профілі здатні витримати і 60 років експлуатації.

Який ПВХ профіль вибрати?

Визначимо кращі якості вікон кожного виробника:

Пластикові вікна VEKA:

У VEKA відмінний рівень шумоізоляції і теплозахисту, профіль найбільш жорсткий і міцний за рахунок замкнутого армування. Це надійні і міцні профілі, з матовою і приємною на дотик поверхнею. Більшість вікон лінійки доступні за вартістю, що не йде на шкоду їх якості. Більш того, це найвідоміший профіль класу "А" в Україні. Дуже популярна і поширена в квартирах і заміських будинках марка.

Пластикові вікна REHAU:

У REHAU довгий термін служби, оскільки застосовується більш посилене ущільнення, але через високу популярність дуже великий рівень підробок. Оригінали - надійні і довговічні, мають базовими параметрами шумо- теплоізоляції.

Кожен з виробників намагається розробити найбільш якісну і виділяється віконну систему. Одне можна сказати точно - продукція обох виробників відрізняється високою якістю, привабливим зовнішнім виглядом і відмінними експлуатаційними характеристиками. Вибір залишається за покупцем.

Залишилися запитання?

Замовте зворотній дзвінок просто зараз, і ми зв'яжемося з Вами!